עצמאי, שכיר ומה שביניהם: השירות שינפיק חשבונית לשכיר במקומכם כמועסקים עצמאיים

חשבונית לשכיר

מהי חשבונית לשכיר ומדוע היא רלוונטית ללא מעט עובדים במשק? לאחרונה, מעסיקים מחליטים להתנער מתלוש המשכורת ולספק לעובדים שלהם כסף מזומן ישירות, עליו הם מצפים לקבל חשבונית מס או קבלת עוסק פטור בתור התחלה. התנהלות בדרך זו תביא לתשלום נכבד של מס הכנסה אך ניתן להימנע מכך באמצעות רישום לחברת עצמאי שכיר. חברה זו מנפיקה חשבונית לשכיר עבור המעסיק ששילם לכם ולכם היא מסדירה תלוש משכורת כולל ניכויים. מהי העלות? מהם מרכיבי הניכויים שמשולמים לחברה כמו עצמאי שכיר?

מרכיבי עלות שירות חשבונית לשכיר

הניכויים יורדים לכם מתלוש המשכורת. הם מכילים את העלות של השירות, בגובה 5%. בחברות מסוימות גובים 7% כשהאחוזים המתווספים הם דמי המעביד. היות והיזם הפרטי ששילם לכם מזומן לא מפריש לכם דמי מעביד, ישנן חברות שעושות זאת. במידה והחברה שלכם לא עושה זאת, אלא גובה 5% שכר טרחה רגיל, ניתן להירשם בעצמכם לקרן מומחים ושהיא תהיה דמי המעביד שלכם בפועל. במידה ותפוטרו או ינותק הקשר עמכם תוכלו להשתמש בקרן זו כדי לפדות את הכספים.

שירותים המתהווים על ידי חברה המסדירה חשבונית לשכיר

רישום בביטוח לאומי ותיאום מס שאתם עובדים שלה ולא של המעסיק המקורי, על מנת להצדיק את תלוש השכר. הנפקת תלוש שכר. סיוע בעריכת תיאום מס בין העבודה שהחברה מגבה לבין עבודה שכירה אחרת שיש לכם. גיבוי כל פעולה דיווחית אחרת בה אתם חייבים כעצמאיים שכירים. מי שמתעניין בשירות חשבונית לשכיר בעודו עובד בעבודה שלא משלמים בה בתלוש משכורת חייב להכיר את סוגי הניכויים והפרוצדורות השונות שמומחי החברה יכולים לעשות למענו.

מבנה תיאום מס ללקוחות חברת עצמאי שכיר

בתיאום המס רשומים כל המעסיקים שלכם. מעסיקים שמשלמים בתלוש משכורת יירשמו בשמם המלא, כולל מספר תיק ניכויים. מעסיקים שלא משלמים בתלוש והודעתם לחברת עצמאי שכיר שאתם מעוניינים שהיא תנפיק חשבונית עבורם במקומכם, לא יירשמו כלל. מי שתירשם היא החברה המנפיקה חשבונית לשכיר. מבחינת רשויות החוק, זו החברה בה אתם עובדים וזה מה שמצדיק את תלוש המשכורת שלכם. זה, בפועל, מה שיחסוך לכם מאות עד אלפי שקלים מס הכנסה בכל שנה.