עורך דין מומחה לפשיטת רגל – זה מה שחשוב לבדוק לפני שבוחרים אותו

עורך דין מומחה לפשיטת רגל

מעוניינים להסדיר שירות עורך דין מומחה לפשיטת רגל בשל לקוח שעיכב לכם תשלומים? אתם מסובכים בפשיטת רגל וצריכים ייצוג מידי? במאמר זה נצביע על הנקודות החשובות באמת לבחירתו של עו"ד פשיטת רגל. עורך דין זה אמון על מספר תחומי אחריות שעליו להכיר על בורים ולספק ללקוחותיו ייצוג מעל ומעבר, גם אם הם הסתבכו עמוקות בחובות שלהם. בשונה מהוצאה לפועל, בפשיטת רגל ישנם המון סייגים שיכולים להיטיב עם החייב ולאפשר לו לצאת לדרך החדשה בקבלת הפטר מלא. מעוניינים לדעת מה העורך דין שלכם צריך לדעת כדי שיהיה ייצוג הולם? להלן כל המידע שהוא פשוט חייב להכיר.

מדרג הנושים בהסדר נושים

זה האל"ף-בי"ת הבסיסי בכל משרד עריכת דין העוסק בפשיטת רגל. עורך דין ממחה לפשיטת רגל צריך לדעת כיצד לחתוך חלק מהחוב שנושא על כתפיו החייב המיוצג באמצעות נוהלי הכונס הרשמי באישור משרד המשפטים. למשל, בתי עסק פרטיים ובעלי דירות פרטיות נמצאים במקום האחרון במדרג ולכן אם הצטברו הרבה חובות פרטיים מעין אלה, סיכוי טוב שחלק ניכר מהם יבוטל. זאת, בשונה מחוב לעירייה, לרשויות המים והחשמל ולרשויות החוק בישראל (רשות המיסים, רשות המע"מ וכד') שנמצאים במדרג גבוה יותר וחלקם לא ניתנים לביטול כלל. בדרך כלל, כאשר נוצר תמהיל של חוב למוסדות וחוב לפרטיים מכנסים הסדר נושים עם הכונס הרשמי, ובו עורך דין פשיטת רגל צריך להציג ראיות מדוע החוב צריך להיחתך, חלקן נוגעות לדרך בה נוצר החוב וחלקן למצבו האקטואלי של החייב בעודו בהסדר.

ניקוי שמו של החייב ביציאה לדרך החדשה

נדמה לכם שאם רשויות החוק תפסקנה לרדוף אתכם לאחר קבלת הפטר מלא, החיים שלכם, כבעלי עסק, ישובו למסלולם. בפועל, פשיטת רגל היא כתם עסקי, במיוחד עם חוקים ותקנות המעניקות מעט סמכויות גבייה לעסקים פרטיים בהסדרי נושים. הם פשוט לא ירצו לחזור לעשות אתכם עסקים ואף ימליצו לאחרים לא לעשות כן כי אתם נוטים לפשוט רגל. כאן, עורך דין מומחה לפשיטת רגל צריך לספק מענה שיחזיר את שמכם הטוב, להסביר את השתלשלות האירועים שהובילה לפשיטת הרגל ואף לא להסס לתבוע גורמים עסקיים שמעלילים עליכם עלילות בעודכם לא נמצאים בהסדר חוב ומצליחים לפרוע את חובותיכם החדשים.