עורך דין לשון הרע לעסק – טיפים לבחירתו

עורך דין לשון הרע

עורך דין לשון הרע הנו אחד מהספקים החשובים לעסקים בישראל. אם בעבר חששנו כי אינטראקציה עם ויכוחים סוערים תגרום לכך שהצד שנגדנו יוציא עלינו דיבה או יפיץ עלינו לשון הרע ברבים, כיום זהו אחד האתגרים הזניחים בייצוג עסקים. האתגר הגדול של עורכי דין העוסקים בלשון הרע ובתביעות דיבה נמצא כיום באינטרנט. בוט בפייסבוק שמפיץ על העסק שלנו כזבים, גונב את זכויות היוצרים שלנו ומעלה אותן כתמונות וסרטונים או מבטא מידע עם נאצות כלפי בית העסק שלנו הוא אחד המקרים הקשים והמורכבים לטיפול. ראשית כל, צריך לזהות מי עשה את זה. שנית, צריך להוכיח משפטית שזה אכן הוא, ורק לאחר מכן ניתן להתחיל בניסוח מכתבי התרעה וכתבי תביעה. אבל כשהרשת מוצפת במידע מן הסוג הזה, דרך טיפול זו אינה יעילה. לכן, עורך דין לשון הרע שעובד נכון צריך להישען על ערוצי תקשורת ישירים מול פייסבוק ישראל וגוגל ישראל ולהסדיר מולן שמירת זכויות יוצרים באינטרנט עבור לקוחותיו.

טיפ מס' 1 – פנו למשרד עורכי דין בעל ידע מעשי ביצירת קשר עם מחלקות תכנים בפייסבוק ובגוגל

שמירת זכויות יוצרים באינטרנט היא חלק בלתי נפרד כיום בייצוג בדיני לשון הרע. ביננו, מקרים בהם אנשים יוציאו עליכם לשון הרע בכוונה באופן פרונטלי הנם מאד נדירים. הישראלים ברובם כבר הבינו מהו סדר היום המשפטי כאן ואפילו במקרי קצה בהם לקוח גדול מלין לספק שהוא עסק זעיר שכר או מעכב אותו במספר ימים, האחרון חושב פעמיים לפני שהוא מכלה את זעמו בראשון בפומבי. אבל בתוך הרשת התחום עדיין מאפשר מרחב חופשי של ביטוי לשון הרע, בעיקר באמצעות בוטים, משתמשים פיקטיביים שנפתחו על ידי אנשים אמיתיים. לכן, נדרש משרד עורך דין לשון הרע שיידע לתקשר עם גוגל אדסנס ועם פייסבוק ישראל ולפעול למען הסרת התכנים הלא מחמיאים, כשבמקביל תתבצע בדיקה לאיתור המפרסם האמיתי.

טיפ מס' 2 – עורך דין המתמחה בייצוג מעסיקים – יתרון

לעתים, גם כאשר ספקי שירות ועובדים פונים אליכם שלא באמצעות לשון הרע עלול להיווצר לכם נזק. למשל, עובד עלול להחליט לתבוע אתכם בנימוק שהפרתם דיני עבודה. במקרה כזה, משרד מומלץ המספק שירות של עורך דין לשון הרע צריך לעסוק גם בדיני עבודה על מנת להגן עליכם כמעסיקים מול העובדים התובעים. בדרך כלל, משרדי עורך דין לשון הרע המייצגים מעסיקים יספקו מענה משפטי גם בסוגיות אלה.