עורך דין לשון הרע לבעלי עסקים ופרטיים

עורך דין לשון הרע

עורך דין לשון הרע הוא סמכות מקצועית שכל אזרח במדינה צריך שיהיה לצדו. לא מעט אזרחים חושבים שזה נושא גדול שקשור לעולם העסקי, אך ביזוי במקום עבודה בקבוצת ווצאפ או טלגרם מול מאות עובדים על ידי עובד אחר, סכסוכי שכנים ומכרים ואפילו וויכוחים פוליטיים שעלולים לזלוג לשיח מזלזל ובוטה עלולים להביא אתכם לאחד משני המצבים הבאים: או שתרגישו שביזו אתכם ותרגישו צורך שהדברים יתבררו בבית משפט או שהאדם אותו "ניצחתם" בוויכוח ירגיש שהוא בוזה והוא יאיים עליכם בתביעה. בשני המצבים כדאי שיהיה לצידכם עורך דין לשון הרע.

במקרים רבים – עורך דין יכול לחסוך דיונים משפטיים במצבים טעונים של לשון הרע

היקף תביעות לשון הרע או כוונת האזרחים לתבוע את עמיתיהם בעוון זה גדול מאד בכל אזורי הארץ. היקף התופעה כה רחב, עד כי רוב הישראלים יודעים, על סמך קודים לא כתובים מה יעבור ומה לא יעבור בית משפט. לדוגמה, אם אדם שמעוניין לתבוע אדם אחר בגלל ביזוי בקבוצת ווצאפ תעסוקתית של העובדים, כשנושא הביזוי היה כתיבת מילה כמו "פאתטי" או "אידיוט" רוב הסיכויים שהמקרה לא יעבור אפילו ערכאה פשוטה של בית משפט לתביעות קטנות או בית משפט שלום והתובע ייאלץ לשלם הוצאות משפט. במקרה בו האדם שעלבו בו יצבור מוטיבציה להגיע לדיון, עורך דינו יהיה חכם מספיק לומר לו שאין סיכוי להצליח בכזה תיק אם זה כל מה שנאמר באותו מקרה. לעומת זאת, אם פורסם מידע שעובדתית הוא לא נכון כמו "ראיתי את הילדים שלך (במצב מבזה כלשהו) אתה לא מחנך אותם כמו שצריך" ואין לו הוכחה מצולמת שתעניק לו את הגנת "אמת דיברתי" יש כאן עילה לתביעת דיבה. אם פורסמו קללות ומארות בעלי מסר חריף (מיני, גס, איום מרומז לפגוע וכד') זה יגרור בהכרח תביעת לשון הרע.

לעולם לא תוכלו לדעת מתי זה יתפוס אתכם לא מוכנים

אדם שלפני שנים טען שעלבתם בו ומעוניין להגיע לדיון, אתם מגלים שאדם שכזה כתב עליכם דברים לא נכונים או מעליבים וכד' יצריכו אתכם לעבוד עם צוות תביעה או הגנה שבראשו עומד עורך דין לשון הרע. במידה והדברים נאמרו על ידי סמכות מעסיקה במקום עבודה (שמעסיקה אתכם) ייתכן ויש כאן פגיעה בדיני עבודה, שתצריך את חוות דעתו המשפטית של עורך דין לענייני עבודה.