עורך דין לשון הרע – כך מומלץ לבחור אותו

עורך דין לשון הרע

מעוניינים לדעת כיצד לבחור עורך דין לשון הרע? במאמר זה תוכלו ללמוד כיצד עושים זאת וכיצד ממנפים את הבחירה שלכם גם לתחומי חיים נוספים שעשויים להצריך הגנה משפטית: יחסי עובד מעביד, תנאי עבודה ושכר, וכד'. בדרך כלל, עורך דין שעוסק בלשון הרע יעסוק גם בדיני עבודה ולכן מאד מומלץ לבחור אדם בעל ידע משפטי בשני הנושאים.

בקיאות בדיני לשון הרע והוצאות דיבה

חשוב לזהות התבטאויות שהופנו נגדכם ומנגד, טיעונים של צד ג' שאתם חייבים בתביעה כי לדעתו הדיבור שלכם הוא עבירה על החוק. עורך דין לשון הרע ותביעות דיבה צריך להכיר לעומק את ההבדלים הדקים שבין המותר והאסור בדיבור, ולהגן על הלקוח שלו תוך הרחקתו מתביעות אם אכן על פי דין גם הפסוק החמור שהוא אמר אינו מהווה הפרה של לשון החוק. ברם, גם אם בחוות הדעת המשפטית נמצא שאתם חייבים להיתבע, חשוב כי עורך דין לשון הרע יגייס את כל ההגנות העמודות למיוצג שלו: "אמת דיברתי", במידה והמשפט מעורר המחלוקת שנאמר הוא אכן משפט אמת, תוך הבאת תימוכין ועדויות המאששות זאת. "הגנת תום לב" – אדם שבקושי מכיר את השפה ופלט משפט דיבתי או לשון הרע שלא במתכוון או שבתמימות הוא סבר שהיה מדובר במשפט אמת. כמובן שכאשר מדובר בעורך דין שמייצג תובע, עליו להראות את ההיפך: שמה שאמרו על המיוצג שלו זו הפרה בוטה של לשון החוק ועל מי שהתבטא כך לפצותו כספית או בדרך אחת שתוסכם (התנצלות בפומבי, תרומה ליעד מבוקש מסוים, וכד').

עורך דין לשון הרע שמתמחה בדיני עבודה – יתרון

למעשה, מבנה הטיעון בדיני עבודה מאד זהה למבנהו בדיני לשון הרע. ישנם הבדלים דקים בין מתפטר מרצון למתפטר בעל זכויות של מפוטר, למשל, וגם אם העובד או קבוצת עובדים ממשיך/ים להיות מועסק/ים, עליו לסייע להם לגבש חוות דעת משפטית בנושא הרעת תנאים ולמנוע אותה, עקב כך שהרעה כזו מנוגדת לחוק. זכרו כי אם אתם זקוקים לייצור עורך דין לענייני עבודה, מומלץ לבדוק אם הוא מייצג גם בדיני לשון הרע, ואם מדובר על עורך דין לשון הרע, האם הוא מייצג גם בדיני עבודה. בדרך זו אתם מכוסים משפטית מכל כיוון בפועל.