סוגי ויזה לארה"ב ודרכי הסדרתן

ויזה לארה"ב

בל נשכח כי אחת המדינות המבוקשות ביותר להגירה אליהן היא עדיין ארה"ב. המהגר עם הסמכויות החזקות ביותר הוא כמובן מי שמחזיק באזרחות אמריקאית מאושרת ומלאה. ברם, ישנן סמכויות הגירה פחותות שעדיין מאפשרות לחיות בארה"ב על בסיס עבודה ולימודי קבע. החזקה שבהן (להוציא אזרחות, כמובן) היא כמובן גרין קארד ללא אזרחות. אדם שהוא בעל גרין קארד ואין לו אזרחות, בשונה מבעל-אזרחות לא רשאי להצביע בבחירות למועצה, עירייה, מחוז, סטייט, שני בתי הקונגרס ונשיאות. בעל גרין קארד ללא אזרחות גם חייב לחיות זמן רב בארה"ב ולהציג הוכחות מחיה על מנת שהגרין קארד לא יישלל ממנו וגם על מנת שהוא יוכל בבוא העת לקדם את עצמו להיות אזרח בארה"ב. מתחת למחזיק גרין קארד, ישנן אשרות שהייה שניתנות להסדרה במשרדי עורכי דין בהתאם לנסיבות הלקוח.

ויזה לארה"ב ליזמים עסקיים גדולים

זוהי ויזה לארה"ב מסוג E-2. ויזה זו אינה מבוססת על בקשה מיוחדת ללימודים או עבודה אלא בדיוק להיפך: להיות יזם בארה"ב. האם מקבלים כל יזם בעל עסק שיש לו חנות נעליים או מסעדה, למשל? התשובה היא לא. העסק צריך להיות כזה שישפיע על חלקים גדולים מהמדינה, מחוז אחד לפחות, סטייט, ועוד. כמובן שעסקים ענקיים שמשפיעים על רמת המדינה כולה הם בעדיפות. את הטפסים להפקת הבקשה ניתן להגיש במשרד עורכי דין מומחה ואם במחלקת ההגירה ישוכנעו שהנך Entrepreneur המחזיק בעסק בר השפעה על מחוזות וסטייטים בארה"ב, אתה ככל הנראה תהיה זכאי להחזיק בוויזת E-2 המאפשרת לגור בארה"ב ולנהל ממנה את אותו עסק.

ויזת לימודים לארה"ב

ויזה זו מאפשרת להסדיר לימודים בארה"ב. היא המקבילה של ויזת א/2, ויזה לישראל לצרכי לימוד. ויזה זו מאפשרת לכם לגור בארה"ב בשל היותכם מועמדים למוסד לימודי במדינה זו. יש להציג מסמכי קבלה, הוכחה על תשלום שכר לימוד, הוכחות מחיה ומסמכים נוספים שיידרשו על ידי מחלקת ההגירה, כולל דרכון ותמונות עדכניות. את המסמכים יש להגיש במשרד עורכי דין מומחה.

אשרת עבודה בארה"ב

באשרה זו יכול להחזיק כל מי שיודע שהמגורים בארה"ב זמניים לצורך מימוש העבודה אליה נשלח אותו עובד מטעם מעסיקו. על בסיס אישורי העבודה ומסמכים מזהים לרבות דרכון ותמונות ניתן להפיק ויזה לארה"ב המאפשרת לעסוק בעבודה זו. היא מוגבלת לתקופת העבודה.