מידע שימושי על החזר מס לחיילים משוחררים והחזר עקב תשלום ביטוח חיים

החזר מס לחיילים משוחררים

החזר מס לחיילים משוחררים מגיע למי ששירת בצה"ל או במשטרה במשך 23 חודשים לפחות ולא עברו 36 חודשים מיום השחרור. החזר המס ניתן באמצעות נקודות זיכוי לפי שיעור של 1/6 נקודה לכל 23 חודשים. כיצד ניתן לדווח לרשויות המס שמגיע לכם החזר? להלן כל המידע שתצטרכו בנושא.

החזר מס לחיילים משוחררים העובדים בעבודות שכירות

חייל משוחרר שעובד בעבודה שכירה יצטרך לסמן את סעיף 1 "אני תושב ישראל" וכן את סעיף 14 "אני חייל/ת משוחרר/ת / שרתתי בשירות לאומי". הסעיף הראשון חל על כל אזרחי המדינה מיומם הראשון באזרחות ועד היציאה לפנסיה והוא קובע שככל שהמעסיק הוא מעסיק עיקרי (ולא מקום עבודה משני), עליו לדווח בתלוש המשכורת של העובד על 2.25 נקודות זיכוי. סעיף 14 מסדיר את נקודות הזיכוי הנוספות על השירות הצבאי המלא או החלקי (23 חודשי שירות במינימום) שתרם החייל המשוחרר.

החזר מס לחיילים משוחררים עצמאיים

חיילים משוחררים שמקור פרנסתם הוא מקור עצמאי יצטרכו למלא בסוף השנה את טופס 1301, בצירוף תעודת השחרור או סיום השירות. מילוי הטופס יכול להיעשות עצמאית אך מומלץ להיעזר ביועץ מס המתמחה בטופס זה, אשר כולל את כל סט הדיווח בו חייב העובד העצמאי על הכנסותיו ופועלו.

קבלת החזר מס על שירות מופחת מ- 23 חודשים

במקרים בהם השחרור מהצבא נעשה מטעמים בריאותיים המצריכים אחוזי נכות או הכרה בחייל כחולה בתקופה בה הוא היה אמור לשרת בצבא, ייתכן כי הוא יקבל החזר מס לחיילים משוחררים כמי שביצע שירות מלא ויזוכה גם על מחלתו בתקופה זו במס. יש לצרף לטופס 101 לשכירים או 1301 לעצמאיים את האישורים המעידים על כך.

כדאי לדעת: החזר מס ביטוח חיים

החזר מס ביטוח חיים נעשה כדי לעודד אזרחים ישראלים רבים להפריש כספים לפנסיה ולגמל. מס הכנסה למעשה מתגמל ישראלים שעושים כן, עבור מעבירי כספי ביטוח של עד כ- 34,000 ₪ בשנה. במקרה של מקום עבודה שכיר שמפריש את הכסף דרך פנסיה וגמל מהעבודה, החזר המס מבוצע אוטומטית. במקרה שהעובד מפריש לעצמו כספים ולא עושה זאת דרך החשב של מקום העבודה שלו, הוא יצטרף להגיש דו"ח הכנסות כמו של עצמאיים בסוף השנה. במקרה שהוא גם עצמאי חלקי, ניתן יהיה לאחד את הכנסותיו כעצמאי והכנסותיו כשכיר באמצעות טופס 106 על המשכורות ממקום העבודה בסוף השנה.