מה אומר החוק על העברת דירה ללא תמורה?

העברת דירה ללא תמורה

יש לכם דירה? רוצים לבצע הליך של העברת דירה ללא תמורה לילד או לכל בן משפחה או אדם אחר? אם כן, חשוב שתדעו כי ישנה חקיקה המתייחסת גם להליכים כאלו.

כאשר מבצעים העברת דירה ללא תמורה לא מספיק רק לבצע החלפה של שמות הבעלות, אלא יש הצהרות שונות שיש למלא, מבדקים, טפסים של רשויות המס ועוד.

לכן, גם אם מדובר בהליך של העברת דירה ללא תמורה, ולא מכירת דירה סטנדרטית, עדיין חשוב לעבוד עם עורך דין מקצועי, מנוסה ובקיא בתחום אשר ילווה אתכם לאורך כל התהליך ויאפשר לכם לבצע אותו באופן הנכון ביותר.

 

ייעוץ ראשוני

בשלב הראשון כדאי לפנות אל עורך דין על מנת לקבל יעוץ ראשוני. עליכם להבין איך לעשות את התהליך הזה, אם בכלל, בצורה נכונה, ומה ההשלכות שלו, גם עליכם כמוסרי הדירה, וגם עבור הילד או הצד אשר יקבל את הדירה במתנה.

שלב הייעוץ הוא חשוב וחיוני מאוד ולא כדאי לכם לוותר עליו בכל מקרה. עורך דין מומחה אשר בקיא בתחום ומכיר אותו היטב יוכל לתת לכם את העצות הנכונות ביותר והוא זה שיאפשר לכם לקבל החלטות חכמות, נכונות, ויעילות יותר.

 

חתימה על הסכמים

במקרים רבים יתכן מצב בו הדירה ניתנת ללא תמורה, אך בתנאים מסויימים. לדוגמא, העברת דירה ללא תמורה לילד נשוי, בתנאי שהוא יחתום על הסכם ממון הקובע כי במקרה של גירושין הדירה נותרת ברשותו ולא מתחלקת חצי חצי. התניות כאלו חשוב לבצע לפני מסירת הדירה והעברת הבעלות.

לכן, עורך דין מקצועי ומומחה בתחום, אשר יכול גם להעיד מתוך הניסיון הרב שלו ומבעיות שהוא ראה שהתעוררו אצל אנשים אשר העבירו דירה ללא תמורה ללא הסכם מסודר, הוא זה שיאפשר לכם לבצע את התהליך בצורה הנכונה ביותר, לקבל החלטות נכונות וטובות ולחתום על ההסכם כאשר אתם יודעים בוודאות כי כיסיתם כל בעיה אפשרית אשר עלולה להתעורר בעתיד בשל החתימה הזו.