כך תסדירו שירות עורך דין מומחה לפשיטת רגל

מעוניינים לדעת כיצד לבחור עו"ד פשיטת רגל? במאמר זה נספק לכם את כל הכלים לאתר אותו. עורך דין מומחה לפשיטת רגל צריך לעמוד לצד הלקוח שלו בכל סוגיה בהליך: הליכים של המנהל המיוחד והכונס הרשמי בחשד להסתרת רכוש, התנהלות קלה יותר עם קופת הכינוס ואפילו השתתפות בהסדרי נושים כדי להקטין את החוב למרשו. חשוב לציין כי עו"ד פשיטת רגל צפוי ללוות את הלקוח גם אחרי ההפטר כדי לסייע לו לבנות שוב מוניטין ולנסות להגשים את יעדיו העסקיים על אף כתם פשיטת הרגל שדבק בו.

התנהלות מול הכונס הרשמי והמנהל המיוחד

בפשיטת רגל, הכונס הרשמי והמנהל המיוחד לא מתעניינים בלוחות הזמנים המקוריים של ההסדר כמו בהליכי זירוז כדי לחסל את כל החוב. זרזים אלו כוללים גם נכסים שהוכמנו על ידי החייב. במידה והם נתפסים אצלו, בסמכותו של מוסד פשיטת הרגל לחלט אותם למען החזר מהיר יותר של החוב לקופת הכינוס ומשם לנושים. במקרה כזה, חשוב כי עו"ד פשיטת רגל ינמק את בקשתכם מדוע לא לחלט את אותו רכוש. למשל, אם מדובר ברכוש מושכר לפרנסה מנדל"ן על מנת שניתן יהיה את השכירות להפריש לקופת הכינוס. במידה וזהו מקור פרנסתכם היחיד, סיכוי גדול שהרכוש לא יחולט כאשר ישנו ייצוג הולם של עו"ד פשיטת רגל המגבה אותך.

פטורים מחלק מהחובות בהסדר נושים

על עורך דין מומחה לפשיטת רגל להכיר את המיפוי החוקי של הסדרי הנושים, לזהות הזדמנויות להקטנת החוב או ביטולו ולממש אותן. לדוגמה, בעוד משרדי ממשלה ורשויות מקומיות נמצאים/ות בדרג הגבוה של החוב, אותו קשה מאד לבטל, לא כך ניתן לומר על עסקים פרטיים. הלוואות שניתנו מעסקים פרטיים או מפרעות ניתן לבטל תוך גיבוש חוות דעת משפטית בסיסית בנושא פשיטת רגל. עו"ד פשיטת רגל שאמון על לקוח-חייב בהסדר זה צריך להכיר על בורים את הדיונים בהסדרי נושים ולהביא לביטול חלק מהחוב על פי המיפוי החוקי.

ליווי החייב בתחילת דרכו החדשה

מומלץ לבחור עו"ד פשיטת רגל שיראה עין בעין יחד עם לקוחו גם לאחר שזה כבר קיבל את ההפטר שלו. כעת, הלקוח כבר לא בפשיטת רגל אבל יש לו כתם עבר על כך שהוא היה שם וגרם לחלק מהנושים שלו לא לראות כסף בשל הסמכות של הכונס הרשמי לבטל את חובם. הוא חייב לא רק לנקות את שמו אלא להראות שיש על מי לסמוך, מעתה. עו"ד פשיטת רגל צריך להחזיר אותו למסלול של אמינות ואחריות, כולל לא להסס לתבוע אנשים המבקשים להשחיר את פניו של החייב לשעבר עד כדי הוצאת דיבה עליו.