כך מומלץ לבחור עורך דין לענייני עבודה

עורך דין לענייני עבודה

עורך דין לענייני עבודה הוא אדם שיכול לייצג פרט או קבוצה. הוא מטפל בנושאים כמו הרעת תנאים במקום עבודה, מהלכים אשר עשויים להתפרש כניצול וכל נושא אחר שמפר את האיזון בין המועסק למעסיק וגורם לראשון להיות תלוי באחרון מעבר למה שנתפס כסביר בתחום התעסוקה בדרך כלל. כיצד מומלץ לבחור עורך דין לענייני עבודה? במאמר שלפניכם תוכלו ללמוד כיצד עושים זאת כנדרש.

ודאו כי לעורך הדין ישנו ניסיון בייצוג קבוצות עובדים

חלק ניכר מתביעות שמגיש עורך דין לענייני עבודה עוסק בהרעת תנאים ברמה הקולקטיבית. הם יכולים לנבוע מקיצוצים במקום העבודה וממהלכי התייעלות נוספים שנעשים בו. בדרך כלל תהיה משמעות לאופן בו ההרעה נעשתה. מעסיק שלא מקיים שיחה עם העובדים, או פשוט וסר להם הבהרה שהוא חותך בתנאים מסוימים בהם החזיקו, ללא הסבר נוסף, חשוף הרבה יותר להפסד בתביעה מאשר מעסיק שמנמק את החלטתו, למשל בעקבות קיצוצים שנדרשים במסגרת התעסוקתית. ואולם, גם אז לא כל מהלך יכול לכסות תחת הנימוק של קיצוצים. עורך דין לענייני עבודה צריך להיות בעל ניסיון לזהות מדוע הורעו התנאים באמת ולחשוף את הכוונה האמיתית של המעסיק. לדוגמה, להרע את התנאים במכוון לאותה קבוצה "סוררת" על מנת שתתפטר מהמקום.

חשוב לבחור עורך דין המתמחה גם בייצוג הפרט

לפרט עלולות להיות בעיות שלא מאפיינות ייצוג קבוצה: פציעה אישית במקום העבודה תוך התנערות המעסיק מאחריות, למשל. עורך דין לענייני עבודה המתמחה גם בתאונות במקום העבודה יוכל לגבש חוות דעת משפטית שמראה כי התנערותו של המעסיק אינה חוסה תחת לשון החוק ועליו לתת את הדין, לשפות את העובד, ואם בכוונתו לפטר אותו, אז לדאוג שהדבר ייעשה כדין, עם שימוע, מכתב ותשלום משכורות 13 על כל שנת עבודה בה הוא עבד.

מומלץ שעורך הדין יתמחה גם בתקנות לשון הרע

פעמים רבות, מעסיקים מעוצבנים במיוחד עשויים לעשות טעויות במהלך תקופת השימוע – שיכולים לזכות אתכם בפיצויים בתעריף הרבה יותר גבוה ממה שמגיע לכם במסגרת תנאי הפיטורין הבסיסיים. מעסיק שריכל עם עובדים אחרים על השימוע שלכם, עובדים אחרים פנו אליכם והביעו פליאה שיש לכם שימוע, כולל הבעת ידע מקיף בתוכן השיחות שלכם עם המעסיק. תרחישים אלה לא רק שאינם חוקיים (כי שימוע הוא דבר דיסקרטי על פי חוק) הם עלולים לחסות תחת תקנות לשון הרע, במידה והסתבר שהמעסיק אמר עליכם דבר שקר. עורך דין לשון הרע יוכל לתבוע את המעסיק בתביעה אזרחית בעקבות התנהלותו.