ידיעון קצר על פרוצדורות שונות להוצאת ויזה לקנדה

ויזה לקנדה

ויזה לקנדה ניתן להסדיר על בסיס 3 מסלולים שונים, שכל אחד מהם מעניק, בסופו של דבר, אשרה אחרת: כניסה מהירה מהווה את ההליך הנפוץ ביותר בישראל ובעולם, בקרב מבקשי ויזה לקנדה. במסלול כניסה מהירה, על המועמד להציג מיומנות בעבודה מבוקשת. מיומנות, כתנאי סף להגשת מועמדות לוויזה קנדית, היא עבודה במקום עבודה שכיר במשך שנה אחת לפחות במהלך 10 השנים האחרונות. במקצועות הדורשים מיומנות ותכנון, כגון חקלאות ובנייה, המועמד נדרש להציג שנתיים ניסיון. תעודת בגרות – חובה לכל מועמד. כל מועמד מוערך בציון על פי שיטת ניקוד. המקבלים ציון גבוה יוכלו להגיש בקשה לתושבות קבע. הגירה לקנדה במסלול "כניסה מהירה" רלוונטית לכל הפרובינציות הקנדיות למעט קוויבק.

פתרונות וויזה נוספים להגירה לקנדה

מסלול הסטארט אפ – מסלול הסטארט אפ מעניק להולך בו, בסופו של דבר, ויזת סטארט אפ. על המועמד להקים עסק חדשני על בסיס טכנולוגי. על המועמד להוכיח כי העסק נתמך על ידי ארגון כלכלי גדול ולהציג מאזנים לפיהם קופת העסק נהנית ממימון מספק. חובה להראות עמידה בדרישות השפה האנגלית. ויזה זו אינה תקפה לפרובינציה קוויבק.

מסלול העצמאיים – ויזת העצמאיים היא למעשה ויזה בה המועמד עוסק במקצוע תרבותי, מוזיקלי או ספורטאי, רצוי אתלטיקה. עליו להוכיח כי הוא לא מתעתד לעשות רק למען העסק שלו אלא גם לתרום תרומה בעלת ערך לחיי התרבות והאתלטיקה של קנדה. אפשרות אחרת היא להגר על בסיס ניהול חווה: לקנות חווה בקנדה ולנהל אותה. גם מסלול זה אינו תקף לפרובינציית קוויבק.

מסלולי הגירה ייעודיים לפרובינציית קוויבק

פרובינציית קוויבק היא הפרובינציה הצרפתית בקנדה. בירתה היא מונטריאול והיא מושכת קהלים רבים לבקש להתקבל אזרחות בה. הדרכים לעשות זאת הם או לגשת למסלול "עובדים מיומנים" בו נדרש העובד להציג מיומנות במקצוע מבוקש, תוך פירוט השכלה וכישורי שפה. אפשרויות אחרות באות מתחום היזמות. ניתן לגשת לתוכנית העצמאיים אם יש לכם נכסים בשווי של לפחות 100,000 דולר קנדי, ולפחות שנתיים ניסיון כעובד עצמאי, לתוכנית היזמות, אם יש לכם נכסים בשווי של 300,000 דולר קנדי ומעלה, וניסיון בניהול עסק. ניתן לממש הגירה לקנדה לפרובינציית קוויבק גם דרך תכנית המשקיעים, בה נדרש המועמד להציג נכסים בשווי של לפחות 1,600,000 דולר קנדי וניסיון בניהול. זו תכנית השקעות, ולא רכישת עסק כנכס בודד.

קבלה לקנדה דרך בן משפחה שיש לו אזרחות

ילדים או מבוגרים שיש להם הורים-אזרחים יכולים לקבל חסות מההורים שלהם. בן זוג שיש לו בת זוג אזרחית או להיפך, יכול/ה לקבל אזרחו תעל בסיס חסות. הורה או סב של מישהו שיש לו אזרחות קנדית יכול להגיש בקשה על סמך זאת. ייתכן כי יתקבל סירוב בנקודת זמן מסוימת כי מספר המקומות מוגבל ל- 10,000 מועמדים. קרובי משפחה מאותו דור, כמו בני דודים או אחים, שבני הדודים או האחים שלהם אזרחים קנדיים, כמעט ולא יכולים לקבל חסות. היא ניתנת במקרים נדירים מאד על בסיס זה.