טיפים מקצועיים להגשת תביעות ביטוח לאומי

ביטוח לאומי

כשמדובר על תביעות ביטוח לאומי – אתם צריכים להיות מאד חדים במה שאתם כותבים ועל מה שאתם מדווחים. מוסד זה היה מאז ומעולם לתרעומת על אזרחים מכל קצוות הקשת הפוליטית ומכל המגזרים. הנטייה שלו הייתה מאז ומתמיד להקשיח עמדות מול כוח העבודה בישראל בשביל לאתר את מי שבאמת מוגבל ולא מסוגל לעבוד, ורק בו לתמוך. בפועל, הסינון של ביטוח לאומי ממשיך להחמיר ובשנים האחרונות הוא הגיע לשיאים חדשים בהם רק עם עורך דין ניתן להוכיח את מה שאתם מבקשים להוכיח כשאתם מגישים את התביעות. הטיפים שלפניכם יסייעו לכם להחליט נכון כשאתם בוחרים מי ייצג אתכם מול ביטוח לאומי.

טיפ מס' 1: בחרו עורך דין שמתמחה בסוגיה שלכם בביטוח לאומי

הנושא של ייצוג מבוטחים מול ביטוח לאומי נעשה כה שכיח עד כי בתוך הרובריקה הזו נוצרו תת-תחומי התמחות של ממש. ישנם עורכי דין המתמחים בדחיפה להעלאת אחוזי הנכות, לעומת עורכי דין המייצגים מבוטחים בוועדות נכות. ישנם עורכי דין המתמחים בווידוא תשלומי גמלה חד פעמיים כמו דמי תאונה או דמי פגיעה בשל מחלת מקצוע, וישנם עורכי דין שתפקידם הוא להראות, מעבר לפן של הנכות, גם ראיות לאובדן השתכרות ברמה הכלכלית באמצעות סיכום הדו"חות הכספיים של המבוטח. עורך הדין שלכם חייב להתמחות בביטוח לאומי ובדגש על תת ההתמחות לה אתם זקוקים. במידה ואתם חדשים בנושא, ניתן לשוחח עם עורך דין תביעות ביטוח לאומי כללי אשר יסייע לכם לסמן מטרה ולמצוא את מי שהכי טוב כי ייצג אתכם במקרה זה.

טיפ מס' 2: ניסוח התביעה לביטוח לאומי

ניסוח התביעה צריך להיות על פי אמות מידה משפטיות עליהן המליץ עורך דינכם, ובכפוף לתיאור המצב שלכם. אם אכן נפצעתם וכואב לכם או חליתם במחלת מקצוע, חשוב להדגיש במכתב התביעה כיצד אתם מרגישים ומה קורה לכם בזה הרגע על מנת להחיש את דחיפותו של המכתב, ובכך – להחיש את הזמנתכם לוועדה.

טיפ מס' 3: שימוש בעורך הדין בעת ההתנהלות בביטוח לאומי

אנו מדגישים כי עורך דין נכות ותביעות ביטוח לאומי יכול להיות מעורב מתי שתחפצו, כולל בבדיקה הרפואית של רופא ביטוח לאומי ובוועדות. אם אתם חשים כי הייעוץ המשפטי שלו אינו מספיק, ואתם צריכים להבטיח שתעברו את המשוכות של ביטוח לאומי עצמו, אל תהססו לזמן אותו לשם בכל הליך.