טיפים לעסקים כיצד לבחור עורך דין מומחה להוצאה לפועל

עורך דין מומחה להוצאה לפועל

בחירת עורך דין מומחה להוצאה לפועל היא אחת החשובות שתעשו כבעלי עסקים. גם אם העסק אותו אתם מנהלים טרם חווה חוויה מסוג כזה, חוב כספי כלפיכם הוא רק עניין של זמן. בישראל, לקוחות מחתימים ספקים על שוטף פלוס, וכשמגיע יום הפלוס הם לא משלמים, ובמקרים גרועים יותר הם לא מעבירים כסף על אף שקיבלו את המוצר, ולא מוסרים מידע מתי הכסף יתקבל. בדיוק בשביל מקרים כאלה, אתם צריכים לצידכם עורך דין מומחה להוצאה לפועל אשר ידאג לייצג את בית העסק שלכם ולוודא שהחובות שלכם ישולמו.

טיפ מס' 1 – מומלץ לוודא כי מדובר בעורך דין המתמחה בכל סוגי ההסדרים, הוצל"פ ופש"ר

גם כאשר חייב מסחרי שלכם כבר נמצא בהליכי הוצאה לפועל, אתם לא יכולים לדעת מה הוא יעשה בעודו בהליך. הוא יכול להציג אי היתכנות לתשלום החוב בלוח הסילוקין של הוצל"פ לבית המשפט ולהצטרף לפשיטת רגל, ואז הסיכוי שלכם לראות את הכסף ילך ויפחת. עורך דינכם יצטרך לתפקד אז בתור עורך דין פשיטת רגל, שזה אומר להתייצב לפגישות נושים עם המנהל המיוחד והכונס הרשמי שמונו לחייב ולהפעיל את מלוא המרפקים בוויכוחים שיתגלו בשיחה לגבי שמיטת חובות לחייב. על פי נוהלי ביטול החובות, עיריות ורשויות המס חסינות, לאחריהן תאגידי החשמל והמים, ולבסוף – הספקים הפרטיים, מה שמעמיד אתכם בסכנה מוחשית של ביטול או קיצוץ. רק עורך דין פשיטת רגל שמכיר את ההליך מלפני ולפנים וייצג בעצמו חייבים מסחריים בעבר, יידע להתנהל מול מנהלים מיוחדים וכונסים רשמיים ולשמור במקסימום האפשרי על החוב הכספי שלכם שריר וקיים.

טיפ מס' 2 – מומלץ לבדוק ידע וניסיון בהליכים פנימיים בהוצל"פ

חשוב לבדוק שעורך הדין מבצע את תפקידו נאמנה בעודו פועל עבורכם מול הוצל"פ. יש לבקש את המלצותיהם של בעלי עסקים אחרים ולשאול האם בוצע מעקב יעיל אחר החייבים, האם הוא תפקד כמו עורך דין מומחה להוצאה לפועל ודרש שקיפות מרשות זו בכל צעד ושעל, כולל מסירת מידע על מעברו של החייב לפשיטת רגל (אם אכן הוא עבר) וביצע את כל מה שנדרש על מנת לראות את הכסף בחשבון העסקי של לקוחותיו. אלה התכונות שבאמת יסייעו לכם להשלים את ההליכים מול לקוחותיכם ולדעת שיש לכם על מי לסמוך מבחינה משפטית.