טיפים למימוש פירוק חברה מרצון

פירוק חברה מרצון

בשונה מפירוק חברה עם מפרק-ממונה מטעמי חדלות פירעון, פירוק חברה מרצון זהו הליך שמיועד לבעלים ומנכ"לים מצליחים או שעומדים בחובותיהם, אשר החליטו לסגור את החברה. חלקם עושים זאת בעקבות יציאה לפנסיה או לגמלאות מבלי שיהיה להם למי להוריש את העסק, הבנים והנכדים מצאו עיסוקים אחרים ואינם מעוניינים להמשיך את השושלת. ייתכן גם כי מדובר באדם ערירי ומה שנותר לו הוא לצאת לפנסיה. ואולם, לא רק המבוגרים נוקטים בהליך זה. גם עצמאיים שלא מעוניינים בשגרת התנהלות מול לקוחות וספקים אלא לחזור לשגרת עבודה שכירה ופרסונלית בוחרים לעשות זאת מרצון מדי שנה אם הם מוצאים עבודה שמשאירה להם יותר זמן פנוי ביום יום. כיצד מומלץ לפרק מרצון חברה בישראל?

טיפ מס' 1 – לוו את התהליך עם עורך דין מומחה

עורך דין מומחה לדיני פירוק מרצון של חברה יוכל לעבור על כל מצבת החובות והתקבולים שלכם, כולל אלו שכבר שילמתם או שולמתם בעבר ולא הופקו אישורים או חשבוניות, או שעוצמת המסמך אינה מעידה דיו כי מדובר בהעברת כספים באופן הכי מובהק של המילה. על מנת למנוע תרחיש שאדם שקיבל כסף ינצל פרצה זו כדי לטעון שלא שילמתם, אמון העורך דין על משלוח מכתבים לאותם בעלי חוב בדרישה לקבל אישור תשלום חד וברור, המעיד כי החברה המפורקת לא חייבת לו דבר. אם אתם הם הצד שלא שלח מסמך תשלום ברור על אף ששולם, ימליץ העורך דין להעבירו במידי למשלם על מנת שמס הכנסה לא יטען להעלמת מס. עורך הדין יעבור גם על היסטוריית ההתנהלות שלכם עם עובדים ועצמאיים שעבדו כנגד חשבונית ויבדוק האם ישנן פרצות שהם יוכלו לטעון בהמשך לפיצויי פיטורין או תקבולים אחרים ולסגור אותן כחוק, על מנת שתהיו חסינים משפטית מגורמים אלה.

טיפ מס' 2 – הצליבו את המידע מהעורך דין עם ידע מומחים מבחוץ

התייעצו עם רואה חשבון, יועץ מס ועורך דין זכויות עובדים במקביל לייעוץ הכללי שאתם מקבלים מטעם עורך דין פירוק חברה מרצון כדי לוודא שהמשימות המשפטיות שעליכם לבצע לקראת הפירוק אכן קריטיות ואכן רלוונטיות עבורכם. חשוב לקבל מהגורמים המקצועיים רשימה מדויקת של מהלכים לביצוע הן בתחום הכספים והגזברות והן בתחום התקשורת עם עובדים לשעבר כדי לוודא שאתם מכוסים ומוכנים ליציאה לדרך חדשה ללא מכשולים מן העבר.