טיפים לבחירת חברות ייעוץ משכנתא

חברות ייעוץ משכנתא

אם אתם קונים דירה או החלטתם לקחת משכנתא, אל תיכנסו לתהליך מבלי שילוו אתכם חברות ייעוץ משכנתא. בחברה שעוסקת בתחום זה יושבים כלכלנים, מומחי משכנתא ואנשים שתחום ההתמחות שלהם הוא התקשרות עם בנקים. זה בדיוק מה שנדרש עבורכם כלקוחות במערכת ענקית של הלוואות ענק לרכישת הטובין הגדול ביותר בחייכם. כיצד יש לבחור את חברת הייעוץ שלכם? במאמר זה נספק את כל המידע.

חשוב לבחור בחברה שמוצאת פתרונות נדירים ויצירתיים למשכנתא שלכם

אחרי הכל, רובנו יודעים את המשוואה הפשוטה: לקחנו משכנתא למעט זמן? נטל התשלום החודשי גבוה, יש להצטמצם בהוצאות (מסעדות, חוגים לילדים וכד') אבל החשיפה לריבית מופחתת. לקחנו משכנתא להרבה זמן? התשלום בהתחלה נמוך, מספק מרווח נשימה למשפחה ובפרט לילדים אבל נפרס להרבה מאד זמן ובשנים מתקדמות החשיפה לריבית חוזרת כבומרנג בתשלומים חודשיים מנופחים מאד. השיטה הזו אינה יד המקרה אלא חלק ממערכת מתמטית ידועה מראש ושמה "לוח שפיצר". הרעיון שעומד מאחוריה הוא הגדלת החשיפה לריבית ככל שמגדילים את תקופת המשכנתא. במילים אחרות, אתם משלמים יותר על הלוואה נוחה כי היא הייתה נוחה. בארצות הברית וקנדה נהוגות שיטות סילוקין אחרות כמו למשל קרן שווה, בהן התשלום גבוה מן הרגיל דווקא בהתחלה, כי אז משלמים גם את הריבית וגם את ההלוואה עצמה וכשמסיימים לשלם את הריבית התשלום פוחת לגובה הסכום החודשי שלה בפעמות חודשיות שוות. על חברות ייעוץ משכנתא שתבחרו להציג לכם את שתי האלטרנטיבות.

מומלץ לבחור בחברה שמתמחה במחזור

אתם לא יכולים לחזות פני עתיד. כיום יש לכם עבודה שמאפשרת לכם לקחת בבטחה משכנתא. אבל מה יהיה בעוד 10 שנים? בעוד 15 שנה? אפילו בטווח השנתיים וחצי הקרובות? במקרה של פיטורין, הפחתה בהכנסה, הרעת תנאים במקום העבודה, אובדן יכולת העבודה או כל סיבה אחרת – היכולת שלכם להחזיר את ההלוואה תפחת. במקרה כזה חברות ייעוץ משכנתא צריכות לפעול כדי למחזר אותה ולדאוג לתשלומים חודשיים מופחתים תוך מינימום חשיפה לריבית.

מחיר על בסיס הצלחה – יתרון

חברה בה עבור ייעוץ משכנתאות מחיר נגבה לאחר ההצלחה ועל בסיס אחוזי ההצלחה עדיפה מחברה בה התשלום קבוע ובמעמד השולחן לפני שהתחילו לעבוד. בכך, אתם יודעים שלא סיכנתם את כספכם ושילמתם רק אם החברה באמת סייעה להפחית את עומס המשכנתא ולהתאים אותו לאילוצים שלכם.