ויזת E-2 למשקיעים גדולים בארה"ב – מידע ופרטים

ויזת E-2

מה ההבדל בין בעל עסק מתפרנס למשקיע גדול? בגדול, הראשון לא זכאי לוויזת E-2 לארה"ב והשני כן. מדובר בהבדל בין בעל עסק לפרנסה אישית, כמו חנות מכולת או רכישת 2 דירות, אחת למגורים והשנייה להשקעה. לעומת זאת, בית עסק גדול של משקיע כרוך בהשקעת כספים לרכישת עשרות בתים, כולל גיוס כסף לתשלום לעובדי קבלן לתחזוקתם, או השקעה כספית לרכישת 80+ חנויות מכולת המהוות רשת בינארצית גדולה, או מספר מופחת מכך של סופרמרקטים גדולים. כמובן שההבדלים ניכרים גם ביתר התחומים. סטארטפיסט שיוצר מוצרי עזר לממשקים קיימים, כמו פלטפורמות עיצוב בפייסבוק ובגוגל כנראה לא יוכר כמשקיע בעוד בעל בית תוכנה ענק שמפתח טכנולוגיות פורצות דרך שישרתו את החברות הגדולות וגורמי האכיפה כנראה יוכר כמשקיע. אם נסכם, האדם שזכאי לעשות ויזת E-2 הוא אדם שההשקעה שלו תתרום במובהק למשק האמריקאי ולמדינה האמריקאית, היא ארה"ב. אדם כזה יהיה זכאי להסדר הגירה לארה"ב על בסיס ויזת E-2.

מבחני התאמה קונקרטיים עבור ויזת E-2

המבחן הראשון הוא מבחן ההשקעה הפעילה. המשקיע לא יכול להיות בעל עסק שמתפעל אותו כמו נדל"ן, בשלט רחוק ודרך מתווכים, אלא להיות מעורב באופן פעיל בהחלטות הניהוליות והביצועיות באותו בית עסק. החל מפתיחת העסק לפרויקטים חדשים ועד לקליטת ופיטורי עובדים – צריכות להיות החלטות שמתקבלות על ידי בעל ההשקעה. בעל מניות שיש לו מנכ"ל שמחליט על כך אינו זכאי לויזת E-2 ולא ייחשב כמי שזכאי, בשל אותו בית עסק, להסדר זה. המבחן השני שנדרש הוא חוסר השוליות. עד כמה העסק הוא מרכזי למטרה ושמה "תרומה למדינה (ארה"ב)" ולא עסק שולי שמשרת את אותו בעל עסק באופן ספציפי? כאן, עולה שוב תנאי הפתיחה מתחילת המאמר. אם העסק מבוסס על סניף עבודה אחד שממוקם סמוך לביתו של העוסק, הרי שניתן להבין כי הוא לא עסק שמזכה בוויזת E-2. אבל אם העסק תורם תרומה מכרעת לכלכלה ולמדינה האמריקאית, כשהוא מתבסס על עבודה ברשת עסקית או על פיתוח תוכנה שתשפיע ברמה הארצית, הרי שהוא מזכה את בעליו בקבלת ויזת E-2.

מימוש ויזת E-2 למתאימים

אם אתם חושבים שאתם עומדים להיות מתאימים עבור ויזת E-2 לארה"ב, ניתן לבדוק זאת אצל עורך דין המתמחה בכל סוגי הוויזות בחצי הכדור המערבי: קנדה, וארה"ב. הוא יבחן את סוג בית העסק ומהותו, ואם הוא יימצא מתאים, יתבצעו מהלכים שיקדמו את קבלת הוויזה, מילוי טפסים והגשת הבקשה לשגרירות.