ויזה לארה"ב מסדירים במשרד עורכי דין ייעודי

ויזה לארה"ב

ויזה לארה"ב מבוססת בראש ובראשונה על גרין קארד, כרטיס בעל זכויות מנהלתיות מלאות בארה"ב המאפשר לגור, ללמוד, לעבוד אבל לא להצביע לבחירות בעיר, במחוז, בסטייט ולממשל הפדרלי. במאמר זה נספק לכם את כל המידע על השגת גרין קארד, תוך פירוט על סוגי הוויזות שניתן להסדיר בארה"ב: אזרחות מלאה, מחזיקי גרין קארד ללא אזרחות, ויזת עסקים E-2, ועוד.

הוצאת גרין קארד

הוצאת גרין קארד ניתנת ליישום בשתי דרכים: או על בסיס משפחה בארה"ב או על בסיס צד ג' שמחליט כי יש להעניק לכם גרין קארד, למשל מעסיק בארה"ב החפץ בעבודתכם. ניתן גם להשתתף בהגרלות גרין קארד שנתיות שעורך הממשל הפדרלי, אבל פרוצדורה מסודרת שתעניק לכם גרין קארד בסבירות גבוהה עוברת דרך משרד עורכי דין. המשרד מסייע ללוות את התהליך הן מול בני המשפחה מארה"ב והן מול המעסיק, כשהמסמכים מוגשים לשגרירות לצורך הנפקת גרין קארד. נקבע במחלקת ההגירה שאתם זכאים לגרין קארד? אדם בעל עניין יצטרך לפדות אותו עבורכם: המעסיק ממקום העבודה בארה"ב, בני המשפחה, וכד'. המקרה היחיד בו ניתן לבקש את הגרין קארד בעצמכם הוא כאשר מדובר על ויזת השקעות ועסקין E-2, בה אינכם תלויים במעסיק אלא מבקשים להקים עסק בארה"ב.

הוצאת ויזת E-2

ויזת E-2 יכולה להיות מוצאת גם אם אין לכם משפחה או מעסיקים בארה"ב. נדרשת הוצאת גרין קארד המאפשר עבודה בארה"ב. לא מדובר בכל בית עסק, אלא בעסק בעל תרומה ברמה הפדרלית או האזורית במדינה. למשל, אם המקצוע של מבקש הוויזה הוא נדלן ובכוונתו לרכוש 2 דירות במחוז אריזונה, לו ולאיזשהו שוכר, זה לא נחשב עסק שמגיע בעטיו ויזת E-2 אלא עסק מקומי. לעומת זאת, אם בכוונתו של יזם הנדלן לרכוש עשרות דירות בקרבת קולג'ים ב- 2-3 מחוזות או בסטייט שלם, הרי שיש כאן כוונה לסייע בתשתיות ברמת המדינה ולא ברמה המקומית. בית עסק כזה יכול לזכות את בעליו בוויזת E-2.

אזרחות לארה"ב ולישראל

מחזיקי גרין קארד או ויזת E-2 עשויים לקבל אזרחות אמריקאית תחת תנאים מסוימים: נישואין לאזרח אמריקאי או מגורים ממושכים המתפרסים על פני שנים רבות בארה"ב, כשיש להם חובת הוכחה להציג שעיקר מרכז חייהם הוא בארה"ב. משרד עורכי דין זה מסייע גם בייעוץ לגבי ויזה לישראל לשם השלמת לימודים אקדמאים במדינה וכן עבור ישראלים חוזרים.