המדריך המלא לבחירת עורך דין לפשיטות רגל

עורך דין לפשיטות רגל

במדריך זה נלמד כיצד לבחור עורך דין לפשיטות רגל. עורך דין שכזה נדרש בשני מצבים: או שאתם חייבים כסף במסגרת הליך פשיטת רגל לנושים רבים, או שאחד החייבים המסחריים שלכם ירד מנכסיו ונמצא בהסדר פש"ר. במקרה הראשון, עורך דינכם יצטרך לבלום 2 תמורות עיקריות שעלולות לשמש לרעתכם: "תפיסת" נכסים כמו מכוניות, אופנועים ודירות כדי לזרז את תשלום החוב וכן תשלום מלא לכל הנושים; על עורך הדין לבדוק את הנימוקים לחובות השונים ולהביא לביטולם של חלק מהם. במקרה השני, בו אתם הנושים, תצטרכו עורך דין לפשיטות רגל שיעשה את הפעולה ההפוכה: יתייצב בהסדרי נושים מול הכונס הרשמי ויילחם על מנת שהאחרון לא יבטל את החוב שמגיע לכם.

בחרו עורך דין לפשיטות רגל על פי מצבכם: נושים או חייבים

אם אתם נושים, אתם תצטרכו עורך דין לפשיטות רגל בעל ניסיון במשאים ומתנים עם כונסים רשמיים ומנהלים מיוחדים (עורכי דין מטעם הכונס הרשמי) למניעת ביטול החוב כלפיכם. מדוע החוב שלכם בסיכון גבוה לביטול? כי אם אתם בעלי החבוּת, כלומר חייבים לכם כסף, סביר להניח שאתם גורמים פרטיים. הגורמים הפרטיים, מחנויות מכולת ועד חברות בע"מ, נמצאים בסיכון הגבוה ביותר לביטול החוב כלםיהם על ידי הכונס הרשמי על מנת שהחייב המסחרי יסיים לשלם את כל החוב ביעילות. קדימות – מקבלים המוסדות, ממוסדות העירייה או המועצה ועד תאגידי מים וחשמל ורשויות המס. במידה ואתם חייבים בהסדר פשיטת רגל, תצטרכו עורך דין בעל ניסיון בבדיקת הסדרי חוב על מנת להביא לביטולם בהסדרי נושים עם הכונס הרשמי.

ודאו כי עורך הדין פועל על סמך חוות דעת משפטית מקצועית

ישנם מקומות בהם עורכי דין להסדרי גבייה לא פשוט למצוא דווקא בשל היקף התחרות האזורית. עבור עורך דין פשיטת רגל או עורך דין הוצאה לפועל תל אביב היא ללא ספק עיר שיש בה תחרות. ישנם עורכי דין בכל מיני רמות ודרגים. על מנת למצוא את הטוב ביותר עבורכם, מומלץ לקרוא פסקי דין באתרים משפטיים הפתוחים לציבור. יש לבחור בפסקי דין בהם נכח אותו עורך דין וטען משפטית. במידה והתרשמתם כי עורך דין לפשיטות רגל או הוצאה לפועל התבסס על חוות דעת משפטית מנומקת, מומלץ לבחור בו לייצג גם אתכם.

בררו אלו תוצאות הגנה הניבה חוות הדעת המשפטית של עורך הדין

במידה ועברתם על פסיקות קודמות בהן טען עורך הדין, וגיליתם כי הושגו 2 מטרות על בהסדר; הקטנת קופת הכינוס ומבלי לחלט רכוש משמעותי כמו דירות ורכבים, זה סימן שמעיד אל מקצועיותו של אותו עורך דין לפשיטות רגל. זהו איש המקצוע בשבילכם במקרה של חוב בפשיטת רגל או היותכם נושים של מישהו שחייב לכם ונמצא בהליך גביה זה.