הכל על סימולטור החזר מס למימוש החזר על גביה עודפת בשנה הקודמת

סימולטור החזר מס

החזר מס בישראל הוא שירות שכל עובד שכיר נזקק לו לפחות פעם בחייו, אם לא למעלה מכך. רשות המיסים אינה מוסד מתגמש מאז שינוי מדיניות תיאום המס. אם בעבר, ברירת המחדל הייתה תשלום מיסים מלאים במקום עבודה א' ותשלום מיסים מלאים אחרים במקום עבודה ב' ותיאום מס היה שירות רשות לאזרח שמעוניין לקבל הנחה במיסוי הכולל בשני המקומות, כיום מדובר בשירות חובה שמי שעובד בשתי עבודות ומעלה ולא מבצע אותו מעלים מס. המשמעות של מדיניות מסוג כזה היא חוסר גמישות לטובת הנישום, וכפי שתלמדו יש הרבה מאד מה להתגמש כשהוא ניצב מול פקיד שומה.

מצאתם עבודה רווחית יותר מזו של המעסיק העיקרי? לא ניתן לקבל עליה זיכוי במס

כלל ברזל ברשות המיסים, שאינו בר שינוי, הוא שאם אדם נמצא במקום עבודה, ובמהלך השנה מוצא מקום עבודה אחר, רווחי יותר, והמקום הקודם כבר נרשם כמעסיק עיקרי בתיאום מס, לא ניתן לשנות את המעסיק העיקרי. המשמעות היא שעל עבודה במעט שכר יקבל העובד זיכוי במס ועל עבודה בשכר רב הוא ימצא את עצמו משלם מאות ולעתים אלפי שקלים מס הכנסה כל חודש. זו הסיבה שאם מישהו זקוק לפרוצדורת החזר מס מס הכנסה נרתם מדי שנה כדי לתקן את הגביה העודפת שהתרחשה בשנה הקודמת.

כך מממשים את החזר המס בחזרה לחשבון שלכם

ניתן לגשת למשרדו של יועץ מס אשר יציג לכם סימולטור החזר מס. הסימולטור מבוסס על הלוגיקה של מס הכנסה על פי חוק והוא קובע, בהתאם למס ששילמתם במהלך השנה, ביחס לשכר ברוטו שהרווחתם, כמה החזר מגיע לכם. יועצי מס מנוסים יודעים לחשב זאת בעצמם, אבל ניתן להגיע לאותה תוצאה באמצעות הזנת התלושין וגביית המס החודשים בסימולטור, או פשוט לסכם את כל החודשים כדי ליצור סכום ברוטו וגבייה כוללת ולבדוק מהו ההחזר שמגיע לכם.

קבלת ההחזר בפועל

ניתן להגיש את תוצאותיו של סימולטור החזר מס כשהן מודפסות בצירוף מילוי טופס החזר מס, או פשוט לבקש מהמייצג שלכם, יועץ מס פרטי, שיגיש זאת בשמכם. פקיד השומה יבחן את תוצאות הגבייה והמשכורות שלכם ובמידה ותעמדו בקריטריונים תקבלו ממנו מכתב על החזר צפוי לחשבונכם שיתממש בתאריך יעד שיצוין במכתב.