הוצאת צו ירושה לאנשים שהוריהם נפטרו ללא צוואה

הוצאת צו ירושה

הוצאת צו ירושה היא פעולה משפטית שנעשית כאשר קבוצת אחים ואחיות מגלים שהם נותרים לבד במשק הישראלי ללא הורים מעליהם, לאחר שהם הלכו לעולמם ולא השאירו צוואה כתובה ומאושרת. לעתים, הם משאירים צוואה ובה חוסרים רבים באמינות הכתוב: אין חותמת נוטריון, נוצרים ויכוחים האם הצוואה נכתבה בצלילות הדעת או תוך לחץ של חלק מהאחים או האחיות, וכד'. ברוב המקרים, צוואה ללא חותמת נוטריונית – כמוה כהיעדר צוואה מבחינה משפטית. הוצאת צו ירושה היא קביעה משפטית איך יחולק הרכוש.

עריכת צוואה על ידי האחים שנותרו ללא צוואת הורים

עריכת צוואה יכולה להיעשות על ידי האחים לבדם, בליווי עורך דינם או בליווי שלהם דרך מגשר. הדרך לצוואה כתובה ומוסכמת חופשית לחלוטין והאחים יכולים להגיע להסכמה גם ללא בית המשפט. במידה והם לא מגיעים להסכמה, ניתן להשאיר את הסוגייה לפתחו של בית המשפט שנאלץ לקבוע את החלוקה בעצמו, למשל באמצעות שוויון בין כל אח ואחות מבחינה הונית ובעלות על נכסים (זה מה שקורה בדרך כלל כאשר שופט נדרש לסוגיה).

הכי מומלץ לערוך את הצוואה בפועל דרך עורכי דין

גם אם הגעתם להסכמה קולקטיבית חשוב שאת עריכת הצוואה יעשה עורך דין, ובה יובהר במדויק לכל אח ואחות מה הם מקבלים כדי למנוע מחלוקות בעתיד. רצוי להחתים נוטריונית את הצוואה על מנת להעניק לה תוקף שלא ניתן לשנותו. במידה ואין הסכמה בין האחים והאחיות מומלץ לכל אחד ואחת מהם להיות מיוצגים על ידי עורך דין שיסייע להגיע לקדם את הדיונים תוך ייצוג הצדדים באופן פרטני. במקרה כזה יהיו מחלוקות, יהיו דיונים ארוכים ובסוף תתקבל הכרעה על ידי סגל השופטים. על מנת כי תתרחש הוצאת צו ירושה על פי טובתכם כמי מהאחים במשפחה חשוב מאד לא לעבוד לבד אלא להסתמך על משרד עורכי דין המתמחה בתחום כמו הוצאת צו ירושה ודיני צוואות. בדרך זו אתם מגדילים אתה הסיכויים שלכם לזכות בחלק נכבד מהירושה ולשמור על הזכויות שלכם. כמובן שהגעה להסכמה קולקטיבית בין כל האחים והאחיות היא הפעולה שתקצר יותר מכל אתה הדרך לחלוקת הרכוש ותאפשר את קבלתו לחיקכם באופן הכי יעיל שניתן לבקש, אך לא תמיד ניתן להגיע להסכמה שכזו.