האם ניתן לבצע רכישת נכס שני באמצעות משכנתא?

רכישת נכס שני

אם כבר יש לכם נכס בבעלותכם, בין אם אתם מתגוררים בו ובין אם הוא מושכר, ואתם מעוניינים לרכוש נכס נוסף, להשקעה או למגורים, בהחלט תוכלו לבצע זאת באמצעות הלוואת משכנתא. יחד עם זאת, משכנתא עבור רכישת נכס שני היא שונה לחלוטין לעומת המשכנתא שלקחתם בשביל הנכס הראשון, ולכן גם אם כבר נטלתם הלוואת משכנתא אחת ואתם בטוחים כי אתם כבר מכירים את הנושא היטב, אל תנסו לעשות את זה לבד.

אם אתם רוצים להיות בטוחים כי אתם מקבלים את ההחלטה הנכונה ביותר עבורכם בשביל רכישת נכס שני, יודעים לאיזו התחייבות כלכלית אתם נכנסים והאם באמת תוכלו לעמוד בהתחייבות הזו בצורה הטובה ביותר, קראו את המאמר הבא ותמצאו את התשובה.

קבלו ייעוץ לפני קבלת ההחלטה

עוד לפני שאתם מחליטים האם לבצע רכישת נכס שני, פנו אל יועץ משכנתא מומחה ומנוסה אשר יעבור יחד אתכם על כל ההתחייבויות הפיננסיות שלכם, ההכנסות שלכם, ההוצאות השוטפות שלכם, המצב המשפחתי שלכם ועוד נתונים נוספים ויעניק לכם ייעוץ מקיץ ומסודר לפני שאתם מקבלים את ההחלטה החשובה הזו.

לעיתים, אתם עשויים לחשוב כי תוכלו לעמוד ברכישה כזו, אך לאחר בחינה מדוקדקת ומקצועית יותר של המצב הכלכלי שלכם תגלו כי אולי עדיף שתמתינו מעט, תחסכו יותר, או תרכשו נכס אך במחיר נמוך משמעותית מזה שחשבתם עליו, ולכן חשוב מאוד לקבל את הייעוץ הזה עוד לפני שאתם בכלל מתחילים לחפש נכסים כאלו או אחרים.

בדיקת התנאים האישיים שלכם

ישנם מקרים בהם פחות משתלם לקחת הלוואת משכנתא ולהיכנס לרכישה של נכס שני. לדוגמא, משכנתא לגיל הזהב תהיה הרבה יותר יקרה לעומת משכנתא בגילאים צעירים יותר, ביטוח החיים יהיה יקר מאוד או בלתי אפשרי בכלל והבטחונות שתצטרכו להעמיד לבנק יהיו מאוד גבוהים לצד תנאים מגבילים. לכן במקרים כאלו אפשר לשקול רכישה על שמם של היורשים או למצוא פתרונות יצירתיים שיאפשרו לכם לבצע את הרכישה אך בצורה נכונה וחכמה יותר.