איך להכין תוצאות חקירה של חוקר פוליגרף לבית המשפט?

מכון פוליגרף

ישנם מקרים רבים בהם תוצאות חקירה של מכון פוליגרף מועברות לבתי המשפט, כמו לדוגמא:

  • בגידה של בני זוג אשר עברו חקירת פוליגרף לדרישת אחת הצדדים, בה כל החומר מועבר לבית המשפט לענייני משפחה בדיונים בתיק הגירושין או הוכחות להפרת הסכן ממון.
  • מעילה של עובד בתוך החברה אשר כל תוצאות החקירה מועברות לדיון פלילי בנושא.
  • חקירות של סכסוכים שונים

ועוד מגוון רחב של חקירות פוליגרף רבות בהן חומר החקירה מועבר לבית המשפט בכדי להוכיח את הטענות של התובע או הנתבע או לצורך קבלת פיצויים שונים. לכן, אם אתם מעסיקים חוקר פוליגרף חשוב מאוד לוודא כי מדובר בחוקר אשר מתעד את כל החקירה וכל הרישומים שלו אמינים ויכולים להיות מוצגים בבית המשפט ללא כל בעיה.

חשוב לדעת כי לא תמיד חקירות פוליגרף קבילות בבית המשפט, אך אם יש ראיות נוספות התומכות בממצאי החקירה, ייתכן כי בבית המשפט יקחו אותה בתור אסמכתא נוספת.

מכון פוליגרף שמכין לכם את כל החומר עבור בית המשפט

כאשר אתם בוחרים מכון לביצוע בדיקת פוליגרף וודאו האם בהצעת המחיר שמעניק לכם המכון כלולה גם עבודת הכנה של החומר כך שיוכל להיות מוצג בבית המשפט. גם אם מכון כזה מעניק לכם הצעת מחיר יקרה יותר לעומת מכון אשר נותן הצעת מחיר זולה יותר ללא הכנה של החומר, אל תפספסו אותה ואל תוותרו על הצעת המחיר הזו. הכנה של החומר לקראת בית המשפט צריכה להתבצע על ידי אנשי מקצוע בתחום, על ידי חוקר פוליגרף שמכיר את הנושא ויודע כיצד לסדר היטב את כל החומרים. ואם תבחרו בהצעת מחיר שלא כוללת הכנה כזו של החומר, ייתכן כי בסופו של דבר, כאשר תבקשו הכנה כזו, המחיר יהיה יקר יחסית כך שיתברר שהיה עדיף לבחור מראש בהצעה שנראתה יקרה אך כללה את הכנת החומר.

העברת החומרים לעורך הדין שלכם

במידה ומדובר בתיק המנוהל שלא בבית המשפט לתביעות קטנות, עליכם להעביר את כל החומר בצורה מסודרת לעורך הדין שלכם, וגם לדאוג כי מכון הפוליגרף יהיה זמין עבורו להעניק לו מידע נוסף במידת הצורך. וודאו מראש כי אתם בוחרים חוקר פוליגרף שמתחייב לזמינות מלאה גם לאחר סיום החקירה.