איך לבחור מומחה לצורך ביצוע מבחן מהימנות לעובדים?

אין ספק כי בשנים האחרונות אחוזי האנשים אשר פונים לבצע מבחן מהימנות הינו הרבה יותר גבוה מאשר בעבר. יותר ויותר חברות בוחרות לבצע מבחן מהימנות לפני קבלה של עובדים לעבודה או אפילו במסגרת בדיקות תקופתיות לעובדים קיימים ולכן הפופולאריות של הבדיקות הללו והביקוש לביצוע הבדיקות מהסוג הזה רק עולה.

כמובן, היום התחרות בתחום הזה הינה גבוהה יותר מאשר בעבר. תוכלו למצוא מגוון של מכונים ובודקים פרטיים אשר מבצעים מבחן מהימנות ובדיקות פוליגרף שונות ולכן, אם אתם רוצים להיות בטוחים כי אתם בוחרים נכון, אל תחפשו מיד עלות בדיקת פוליגרף ולמצוא את המחיר הזול ביותר אלא בדקו קודם כל את המקצועיות והשירות האיכותי.

 

ניסיון בביצוע מבחן מהימנות

גם אתם מוצאים בוחן אשר מבצע מבחן מהימנות, זה לא אומר שיש לו מספיק ניסיון עבור המבחן לו אתם זקוקים. ללא מספיק ניסיון, התוצאות של הבדיקה עשויות להיות לא נכונות ולא מדויקות ואתם עשויים למצוא את עצמכם מתמודדים עם בעיות של תוצאות לא מדויקות או לא קבילות למקרים המתאימים לכם.

לכן, בדקו היטב את הניסיון של האדם או המכון בו אתם רוצים לבחור לצורך מבחן מהימנות בביצוע בדיקות התואמות למה שאתם זקוקים לו, ובדקו את כלל הלקוחות המשתמשים בשירות של אותו מכון חקירות או בודק פרטי כך שתוכלו להבין האם יש לו את הניסיון הדרוש על מנת לספק לכם את הבדיקה המקצועית והטובה ביותר, ועל הצד הטוב ביותר.

 

היכרות עם התחום בו אתם עוסקים

בכדי שבודק הפוליגרף יוכל לבצע את הבדיקה לה אתם זקוקים חשוב שהוא יכיר מעט את הנושא הנבדק. לדוגמא, אם אתם מבצעים מבחן מהימנות לעובדים בהייטק או בתעשיות רגישות, מלבד השאלות אותן מרכיבים מראש חשוב שהבודק יכיר היטב את המושגים השונים. מספיק מושג שהוא לא יקרא נכון מדף השאלות או בעיה דומה על מנת לגרום לשינוי אצל הנבדק והמכונה כבר לא תדע לזהות האם התשובה הינה אמת או לא.